8 świetnych sztuczek nauczy Cię, jak dbać o lustro w łazience

- Nov 20, 2019-

Łazienka charakteryzuje się wilgocią. Oprócz tego, że łazienka musi mieć dobrą barierę przed wilgocią, potrzebujemy również odpowiedniej konserwacji, aby meble były trwałe. Zobaczmy, jak utrzymać lustro w łazience.

[1] Lustro należy umieścić w suchym miejscu, aby uniknąć wilgoci. Nie dotykaj ani nie wycieraj lustra wilgotną ręką lub wilgotną szmatką, aby lustro było wilgotne, powodując pogorszenie jego jasnej warstwy.

[2] Lustra nie powinny być narażone na działanie kwasów, zasad i olejów, które są podatne na korozję.

[3] Lustro należy przetrzeć miękką suchą ściereczką, aby zapobiec ścieraniu powierzchni lustra.

[4] Ramę należy przetrzeć miękką bawełnianą szmatką lub bawełną, aby zapobiec rdzewieniu ramy.

[5] Przed lustrem łazienkowym lustro łazienkowe można nałożyć mydłem na powierzchnię, a następnie przetrzeć suchą szmatką. Na powierzchni lustra powstaje film mydlany, aby zapobiec rozmyciu powierzchni lustra.

[6] Lustro obawia się wilgoci, ponieważ szkło lustrzane jest zwykle cięte przed użyciem. Para wodna łatwo dostaje się do lustra od strony ciętej, powoduje korozję powierzchni lustra oraz tworzy plamy pleśni i rdzy. Aby temu zapobiec, po zakupie lustra użytkownik może nałożyć warstwę farby na bok lustra, a także nałożyć warstwę z tyłu.

[7] Nałożyć odpowiednią ilość żelu oczyszczającego lub ściągającego balsamu lub detergentu na lustro suchą szmatką i równomiernie rozprowadzić. Substancja czynna zawarta w detergencie może skutecznie zapobiegać kondensacji pary wodnej na lustrzanej powierzchni łazienki i może odgrywać dobry efekt przeciwmgielny.

[8] Po przetarciu lustra w łazience papierem absorbującym olej efekt jest bardzo dobry. Ponadto na rynku dostępne są obecnie lusterka przeciwmgielne, głównie powlekane lusterka przeciwmgielne i elektryczne lusterka przeciwmgielne. Ten pierwszy zapobiega tworzeniu się warstwy mgły przez powlekanie mikroporów; ten ostatni zwiększa wilgotność powierzchni lustra przez ogrzewanie elektryczne, a mgła gwałtownie odparowuje, tworząc w ten sposób warstwę mgły, ale wartość takiego lustra łazienkowego jest droga.